YAZ BİTTİ ARTIK TATİL YAPAMAYIZ DİYORSANIZ YANILIYORSUNUZ.

HER MEVSİMİN KENDİNE GÖRE GÜZELLİKLERİ VARDIR. ÜLKEMİZDE DE HER MEVSİME GÖRE TATİL YAPILACAK YERLER VARDIR. ÖNCELİKLE NASIL BİR ŞEY İSTEDİĞİNİZİ SORGULAMALISINIZ. GENELLİKLE KIŞ GEZİLERİ İÇİN KAYAK MERKEZLERİNİN OLDUĞU YERLER YA DA KAPLICALAR TERCİH EDİLİR. AZICIK BU İKİ İMKANDAN SÖZ EDECEĞİZ.

BİRİNCİSİ KAYAK MERKEZLERİNİN OLDUĞU BÖLGELER. BÖYLE YERLERE GİTMEDEN ÖNCE HANGİ AYDA GİDECEĞİNİZE KARAR VERİN ÇÜNKÜ ÖZELLİKLE OKULLARIN TATİL OLDUĞU DÖNEMLERDE ÇOK KALABALIK OLUR.

KAYAK MERKEZLERİNİN BAŞINDA ULUDAĞ, KARTALKAYA VE KARTEPE GELİR. KARS-SARIKAMIŞ’A GİTMEK İSTERSENİZ UZUN PİSTLERİNİN VARLIĞINI VE SAKİN BİR TATİL YERİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN. DİĞER ALTERNATİFLER DE KAYSERİ-ERCİYES VE ERZURUM-PALANDÖKEN KAYAK MERKEZLERİDİR.

KAYAK MERKEZLERİ PEK HOŞUMA GİTMEZ. BU KIŞ SOĞUĞUNDA DAHA SICAK YERLER İSTİYORUM. BİRAZ KEMİKLERİM ISINSIN DİYORSANIZ, O ZAMAN KAPLICALARA, SICAK SU HAVUZLARINA DOYACAĞINIZ YERLER TERCİH ETMELİSİNİZ. BUNUN İÇİN SİZE ÖNEREBİLECEĞİM YERLER; ANKARA-AYAŞ KAPLICALARI, UŞAK-HAMAMBOĞAZI KAPLICALARI, BURSA-OYLAT KAPLICALARI, İZMİR-BADEMLİ ILICASI, ÇANAKKALE-HIDIRLAR KAPLICASI, MANİSA-KURŞUNLU KAPLICALARI, KOCAELİ-AYAZMA ILICASI VE AFYON KAPLICALARINI TERCİH EDEBİLİRSİNİZ.

SON OLARAK KIŞ GEZİLERİ TAVSİYE EDECEĞİM EN GÜVENLİ ULAŞIM YOLU(TABİ MESAFE UZAKSA) HAVA YOLUDUR. ŞİMDİDEN YOLUNUZ AÇIK OLSUN 🙂

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir